Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 49

PostWysłany: Czw 8:12, 12 Paź 2006    Temat postu: Belgia zgodnie z planem

W meczu grupy A el. ME 2008 Belgia pewnie pokonała Azerbejdżan 3:0 (1:0).
Belgia odniosła drugie zwycięstwo w tych eliminacjach i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy A, wyprzedzając tylko lepszym bilansem bramek Polskę, która w środę pokonała w Chorzowie Portugalię 2:1. Belgowie przed własną publicznością wygrali 3:0 z Azerbejdżanem.

Gospodarze wynik otworzyli udanym strzałem z rzutu karnego w 24. minucie. Tuż po przerwie podwyższył Kevin Vandenbergh, a rezultat ustalił dziewięć minut przed końcem spotkania Moussa Dembele, który wszedł na boisko w 70. minucie. Dembele sześć minut po strzeleniu bramki dostał czerwoną kartkę za faul na Asłanie Kerimowie i nie zagra w meczu z Polską, 15 listopada.
Belgia - Azerbejdżan 3:0 (1:0)
Bramki: Timmy Simons (24 min. - karny), Kevin Vandenbergh (46 min.), Moussa Dembele (81 min.).
Czerwona kartka - Moussa Dembele (87 min., Belgia).
Sędzia: Romans Lajuks (Łotwa).
Widzów 15 tys.

Belgia: Stijn Stijnen - Timmy Simons, Thomas Vermaelen, Anthony Vanden Borre (77 min. - Mbo Mpenza), Philippe Leonard - Daniel van Buyten, Carl Hoefkens, Karel Geraerts, Bart Goor - Emile Mpenza (70 min. - Moussa Dembele), Kevin Vandenbergh (86 min. - Luigi Pieroni).

Azerbejdżan: Farchad Welijew - Zaur Gaszimow (77 min. - Wugar Nadirow), Sergiej Sokołow, Asłan Kerimow, Ernani Pereira, Andre Ładaga - Juri Muzika (33 min. - Ildar Gurbanow), Dżejchun Sułtanow (55 min. - Wagif Dżawadow), Emin Imamaliew - Aleksandr Czertoganow, Leandro Gomes.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Światowa, europejska, polska piłka nożna. Strona Główna -> Eliminacje ME 2008 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)