Bolo
Legionista

Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 49

PostWysłany: Czw 8:18, 12 Paź 2006    Temat postu: Szkoci zatrzymani na Ukrainie

Pierwszej porażki w grupie B eliminacji Euro 2008 doznała reprezentacja Szkocji. Po zwycięstwie nad Francją piłkarze z Wysp Brytyjskich doznali porażki na Ukrainie 0:2.
Dla Szkocji była to pierwsza porażka w eliminacjach Euro 2008. Wcześniej odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu. Mimo przegranej z dziewięcioma punktami Szkoci prowadzą w tabeli grupy B.

W drużynie Ukraińskiej wiodącą postacią był kapitan zespołu Andrij Szewczenko. W pierwszej połowie jego strzał trafił w słupek. W drugiej, po faulu na nim, czerwoną kartkę ujrzał Steven Pressley. Cztery minuty później as Chelsea Londyn był nieprzepisowo zatrzymywany przez Robbie'go Neilsona. Po chwili pewnie wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania na 2:0.
Ukraina - Szkocja 2:0 (0:0)
Bramki: Oleksandr Kuczer (60 min.), Andrij Szewczenko (90 min. - karny).
Czerwona kartka: Steven Pressley (86 min. - Szkocja).
Sędziował Martin Hansson (Szwecja). Widzów: 40 000.

Ukraina: Oleksander Szowkowski - Andrij Nesmaczny, Wjaczesław Swiderski, Oleksandr Kuczer, Andrij Rusoł - Anatolij Timoszczuk, Oleg Szelajew, Oleg Gusew (62 min. - Artem Milewski), Maksim Kaliniczenko (76 min. - Andrij Worobiej) - Andrij Szewczenko, Andrij Woronin.

Szkocja: Craig Gordon - Robbie Neilson (89 min. - Stephen McManus), David Weir, Steven Pressley, Graham Alexander - Gary Caldwell, Barry Ferguson, Darren Fletcher, Paul Hartley - Kenny Miller, James McFadden (73 min. - Kris Boyd).