Legionista

Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 62

PostWysłany: Nie 8:50, 08 Paź 2006    Temat postu: Trzy gole Portugalii

Portugalia pokonała Azerbejdżan 3:0 (2:0) w meczu grupy A eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.
Portugalia nie miała żadnych problemów z pokonaniem Azerbejdżanu. Porażka 0:3 to tak naprawdę najniższy wymiar kary. Sam Cristiano Ronaldo mógł sześciokrotnie pokonać Farkhada Welijewa. Skończyło się na dwóch trafieniach pomocnika Manchesteru United, rozgrywającego 41. mecz w barwach narodowych.

W 25. minucie Ronaldo wykorzystał podanie Deco i po raz pierwszy, uderzając po ziemi z kilku metrów, umieścił piłkę w siatce. W kolejnej akcji najlepszy zawodnik tego spotkania trafił w poprzeczkę.

Tuż po upływie pół godziny gry Ricardo Carvalho znakomitym strzałem z dystansu podwyższył na 2:0. Obrońca londyńskiej Chelsea imponuje ostatnio skutecznością - to jego drugi gol w trzech ostatnich meczach dla Portugalii.

Rezultat ustalił w 63. minucie Ronaldo, pokonując Welijewa z bliska po podaniu Simao Sabrosy. Dziesięć minut później, kiedy opuszczał boisko, żegnała go owacja na stojąco.

Portugalia - Azerbejdżan 3:0 (2:0)
Bramki: Cristiano Ronaldo dwie (25. min., 63 min.), Ricardo Carvalho (31 min.).
Sędziował: Mark Halsey (Anglia).

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Światowa, europejska, polska piłka nożna. Strona Główna -> Eliminacje ME 2008 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)