Legionista

Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 49

PostWysłany: Czw 8:11, 12 Paź 2006    Temat postu: Wyjazdowe zwycięstwo Szwedów

Islandia przegrała ze Szwecją 1:2 (1:1) w meczu grupy F eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Spotkanie sędziował polski arbiter Grzegorz Gilewski.
Szwedzi, którzy przed czterema dniami zwyciężyli Hiszpanię 2:0 z dużym trudem pokonali niżej notowaną Islandię 2:1. Po czterech meczach mają 12 punktów i prowadzą w tabeli.

Wynik spotkania otworzyli niespodziewanie Islandczycy. W szóstej minucie Arnar Vidarsson wykorzystał złe wybicie Kima Kallstroma i przerzucił piłkę nad bramkarzem gości Ramim Shaabanem

Szwedzi wyrównali już dwie minuty później po trafieniu Kallstroma, ale na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 59. minuty. Wtedy to trzy punkty zapewnił Szwecji Christian Wilhelmsson.

W końcowych minutach remis mógł dać Islandii napastnik FC Barcelony Eidur Gudjohnsen. Jego uderzenie z rzutu wolnego trafiło jednak w poprzeczkę.

Islandia - Szwecja 1:2 (1:1)
Bramki: Arnar Vidarsson (6 min.) - Kim Kaellstroem (8 min.), Christian Wilhelmsson (59 min.)